Sobota, Marzec 06, 2021
PomocTworzenie pliku PDF

Tworzenie pliku PDF

Plik PDF jest już w poligrafii standardowym formatem. Aby był jednak w pełni użyteczny, niezbędne jest użycie odpowiednich ustawień, tak aby pliki PDF zawierały wszystkie niezbędne informacje, a jednocześnie pliki były maksymalnie małe.

Przygotowanie pracy

Wielu ludzi sądzi, że mając komputer i pakiet Corel'a są w stanie dokonać wszystkiego. Przy napiętym terminie, błędy i problemy ujawniają się dopiero przed samym drukiem a niektóre dopiero podczas procesu druku. Takie podejście może kosztować nas dużo i to nie tylko czasu ale i pieniędzy. Proponujemy więc zapoznać się z poniższymi poradami a na pewno ewentualne błędy będą sporadyczne.

Preflight w Adobe Acrobat 9

Wersja Proffesional programu Adobe Acrobat udostępnia znakomite narzędzie, którym możemy nie tylko sprawdzić nasz plik PDF pod kątem najczęściej występujących błędów, ale również nanieść pewne poprawki.

Konfiguracja Adobe Acrobat

Aby w pełni wykorzystać możliwości programu Adobe Acrobat do analizy i podglądu plików PDF, należy prawidłowo go skonfigurować. Poniżej kilka praktycznych rad:
- aktualizuj program
- włącz "Podgląd nadruku"
- wyłącz "czcionki lokalne"

Konfiguracja Acrobat Distiller

Acrobat Distiller jest częścią całej rodziny produktów Adobe Acrobat. Jest to główne narzędzie do generowania plików PDF z plików PS lub PRN.

Podobnie jak i inne programy pakietu Color Suite, korzysta z tych samych ustawień druku. Predefiniowne ustawienia udostępniamy na naszej stronie (DMK.joboptions).

PDF z CorelDraw X3

CorelDraw - jeden z najbardziej popularnych programów, używanych do tworzenia grafiki reklamowej. Z racji swojej intuicyjności i dostępności dostępny nie tylko dla zaawansowanych i doświadczonych grafików, ale i początkujących adeptów. Mimo, że poniższy opis oparty jest na wersji CorelDraw X3, jednak warto się z nim zapoznać, ponieważ w innych wersjach ustawienia powinny być przynajmniej bardzo podobne, o ile nie identyczne.

PDF z InDesign CS4

Program Adobe InDesign, podobnie jak wszystkie programy z pakietu Adobe, korzysta ze wspólnych zasobów. Wystarczy ustawić profil PDF i będzie dostępny on dla innych programów tego producenta (m.in. Illustrator, Distiller).

Od czego zacząć?

Portable Document Format (PDF - przenośny format dokumentu) - podstawowy format pliku w poligrafii. Jest kolejnym krokiem w rozwoju języka Postscript. Powinien zawierać wszystkie informacje dotyczące pliku, grafikę wektorową, grafikę rastrową, teksty (razem z czcionkami.  Dlatego niezwykle ważną rzeczą jest, aby wygenerować go prawidłowo.

logo_dmk

 

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek:
od 8.00 do 17.00
Adres:
Świętochowskiego 38
(wjazd od ul. Mickiewicza)
 
blank 20-467 Lublin
 
Telefon: (+48) 81 745-38-27
 
Telefon: (+48) 81 466-91-61
 
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dane do Faktury:

Adres:
DMK STUDIO
Maciejewska, Klonowski Sp.J.
Kraszewskiego 43
20-463 Lublin
NIP: 9461083454

Wypełnij zamówienie

Jeżeli masz wątpliwości skontaktuj się z nami
tel. 81 745-38-27, 81 745-38-26

Regulamin

Zanim się zalogujesz zapoznaj się
z naszym regulaminem

Polityka prywatności

Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informację o RODO i naszą  politykę prywatności