Środa, Listopad 20, 2019
PomocTworzenie pliku PDFPrzygotowanie pracy

Przygotowanie pracy

  • Obrazy - powinny mieć 300dpi i być przygotowane w CMYKu lub grayscale. Unikniemy w ten sposób naświetlania obrazków w RGB co prowadzi do wyszarzenia obrazu. Rozdzielczość 300dpi powinien mieć plik źródłowy w wymiarach jakich będziemy go używać w publikacji. Warto też wiedzieć, że sztuczne zwiększanie rozdzielczości zwiększy tylko rozmiar pliku a nie poprawi jakości obrazu.

  • Zdecydowanie zalecamy, aby zamienić na bitmapę wszystkie obiekty z zastosowanymi efektami (maski, obroty wyszparowanych obiektów, przezroczystości, soczewki itd).
  • Grafika wektorowa - osoba przygotowująca publikacje powinna pamiętać i zaplanować w ilu kolorach praca będzie drukowana i pod tym kątem przygotowywać publikacje. Ważne jest aby pamiętać, żeby zamienić wszelkie niepotrzebne kolory pantonowskie na CMYK ręcznie, gdyż efekt zamiany automatycznej może być niezadowalający. W przypadku prac przygotowywanych w 2 lub 3 kolorach warto rozważyć użycie kolorów Pantone.

  • Format strony i spady - z reguły do przygotowania plakatów, ulotek itp. używa się formatów zdefiniowanych w programie. Trzeba jednak pamiętać, że w Europie obowiązuje standard ISO i tylko papiery zgodne z tym standardem powinno się używać. Ładny wygląd na stronie zapewniają odpowiednie marginesy z każdego boku, pasujące do formatu. Ważnym elementem jest też odpowiedni spad tzn. wyciągnięcie grafiki poza format strony. Umożliwi to zachowanie oryginalnego formatu pracy i zapobiegniemy pojawieniu się "białych brzegów".

Ustalenie na tym etapie wszystkich szczegółów pozwoli nam dokładnie zaplanować koszty i terminy wykonywanej pracy. Częstym problemem jest dobór odpowiednich kolorów i różnych kalkulacji przy różnych barwach (rzadko używany kolor pantone będzie kosztował drożej od koloru częściej używanego). 
Dokładne ustalenie formatu publikacji może dać wymierne zredukowanie kosztów - np. zmniejszenie wielkości pracy nawet o 5 mm przyniesie zdecydowane obniżenie kosztów produkcji.

logo_dmk

 

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek:
od 7.00 do 22.00
Adres:
Świętochowskiego 38
(wjazd od ul. Mickiewicza)
 
blank 20-467 Lublin
 
Telefon: (+48) 81 745-38-27
 
Telefon: (+48) 81 466-91-61
 
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dane do Faktury:

Adres:
DMK STUDIO
Maciejewska, Klonowski Sp.J.
Kraszewskiego 43
20-463 Lublin
NIP: 9461083454

Wypełnij zamówienie

Jeżeli masz wątpliwości skontaktuj się z nami
tel. 81 745-38-27, 81 745-38-26

Regulamin

Zanim się zalogujesz zapoznaj się
z naszym regulaminem

Polityka prywatności

Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informację o RODO i naszą  politykę prywatności