Środa, Maj 27, 2020
PomocUżytkowanie płyt CtP

Użytkowanie płyt CtP

Technologia CtP skutecznie wypiera starszą technologię CtF. Jednak mnogość rodzajów płyt drukowych i sposobów ich użytkowania powoduje, że niełatwo jest wszystko zapamiętać. Dlatego przedstawiamy kilka uwag, dotyczych eksploatacji form drukowych naświetlanych przez DMK Studio, aby wykorzystać wszystkie ich możliwości.

Zalety technologii CtP

Wraz z pojawieniem się technologii CTF dokonał się wielki przełom w jakości i możliwości druku. Doskonalenie maszyn wskazało pewne niedogodności i wady tego systemu. Wyeliminowanie ich było możliwe dopiero przy wprowadzeniu technologii CTP.

Archiwizacja płyt

Płyty, naświetlane przez naszą firmę, zabezpieczone są gumą archiwizując RC795 na okres do 1 miesiąca lub przy zabezpieczeniu preparatem do wypalania pyt RC510 na okres do 7 dni.

Przy nakładach do 150 000 nie ma potrzeby wypalania płyt. Chcąc jednak zwiększyć nakład do 1 miliona, płyty należy wypalić. W piecach stacjonarnych płyty należy wypalać w temp. 240 o C przez ok. 5 min. W piecach przepływowych pyty należy wypalać w temp. 270 o C z prędkością 0,7 m/min. Tak przygotowana płyta nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów i jest gotowa do druku.

Potrzeba zabezpieczania płyt offsetowych

Każda płyta offsetowa, z której wykonuje się formę drukową jest wykonana na podłożu aluminiowym. Elementami drukującymi na klasycznej płycie offsetowej są miejsca warstwy światłoczułej, które po naświetleniu i wywołaniu pozostają na płycie. To one właśnie przyjmują farbę w maszynie offsetowej. Miejsca odsłonięte po wywoływaniu, czyli fragmenty aluminium, przyjmują roztwór nawilżający (są hydrofilowe) a w wyniku tego nie przyjmuj farby i są elementami niedrukującymi.

Test poprawności płyty offsetowej

Wizualne stwierdzenie poprawności naświetlonej płyty "metodą na oko" jest dość trudne. Stąd też na każdej płycie umieszczamy nasze testy, które każdy, dysponując lupą i dobrym oświetleniem może przeanalizować.
logo_dmk

 

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek:
od 8.00 do 16.00
Adres:
Świętochowskiego 38
(wjazd od ul. Mickiewicza)
 
blank 20-467 Lublin
 
Telefon: (+48) 81 745-38-27
 
Telefon: (+48) 81 466-91-61
 
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dane do Faktury:

Adres:
DMK STUDIO
Maciejewska, Klonowski Sp.J.
Kraszewskiego 43
20-463 Lublin
NIP: 9461083454

Wypełnij zamówienie

Jeżeli masz wątpliwości skontaktuj się z nami
tel. 81 745-38-27, 81 745-38-26

Regulamin

Zanim się zalogujesz zapoznaj się
z naszym regulaminem

Polityka prywatności

Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informację o RODO i naszą  politykę prywatności