Środa, Maj 27, 2020
TechnologiaCtF

Ctf (Computer to Film)

CtF (ang. Computer to Film, a dokładniej: Computer-to-Film) – w dokładnym znaczeniu jest to ogólna nazwa technologii tworzenia formy kopiowej na potrzeby poligrafii, która polega na naświetlaniu z komputera
klisz na urządzeniu zwanym naświetlarką. W praktyce termin ten
jest jednak stosowany w znaczeniu jednej z dwu podstawowych
metod prowadzących do stworzenia formy drukowej
w druku offsetowym. Drugą jest CtP (ang. Computer-to-Plate). 

Co to jest Apogee Portal?

W czasach, gdy terminy realizacji zleceń w drukarni są coraz krótsze, a oczekiwania klientów coraz większe, przedstawiamy narzędzie, które pozwola, komunikować się z klientami korzystając ze zdobyczy nowoczesnych technologii. Narzędzie, które pozwala wyeliminować potrzebę drukowania ozalidów i/lub proofów, a co za tym idzie, skraca czas potrzebny do uzyskania akceptacji klienta. To narzędzie to właśnie Apogee Portal.

Apogee i CtF

RIP (Raster Image Processor), to w ogromnym skrócie oprogramowanie, które przetwarza informacje postscriptowe zawarte w pliku, rozbija je na kolory i generuje obraz 1-bitowy. Obraz ten następnie jest „przekazywany” do naświetlarki i przenoszony na formę drukową lub diapozytyw. W naszej firmie dysponujemy RIPem Apogee firmy AGFA.

Avantra 30

Do analogowych naświetleń (na klisze), czyli diapozytywów, używamy bębnowej naświetlarki AGFA Avantra 30. Niezwykłe połączenie prędkości z precyzją, które mimo upływu lat, ciągle robi wielkie wrażenie. Aby zapewnić stałą, wysoką jakość diapozytywów używamy wyłącznie filmów i chemii firmy AGFA, których jakość nieustannie kontrolujemy za pomocą densytometru.

CtF - informacje podstawowe

CtF (ang. Computer to Film, a dokładniej: Computer-to-Film) – w dokładnym znaczeniu jest to ogólna nazwa technologii tworzenia formy kopiowej na potrzeby poligrafii, która polega na naświetlaniu z komputera klisz na urządzeniu zwanym naświetlarką. W praktyce termin ten jest jednak stosowany w znaczeniu jednej z dwu podstawowych metod prowadzących do stworzenia formy drukowej w druku offsetowym. Drugą jest CtP (ang. Computer-to-Plate).

logo_dmk

 

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek:
od 8.00 do 16.00
Adres:
Świętochowskiego 38
(wjazd od ul. Mickiewicza)
 
blank 20-467 Lublin
 
Telefon: (+48) 81 745-38-27
 
Telefon: (+48) 81 466-91-61
 
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dane do Faktury:

Adres:
DMK STUDIO
Maciejewska, Klonowski Sp.J.
Kraszewskiego 43
20-463 Lublin
NIP: 9461083454

Wypełnij zamówienie

Jeżeli masz wątpliwości skontaktuj się z nami
tel. 81 745-38-27, 81 745-38-26

Regulamin

Zanim się zalogujesz zapoznaj się
z naszym regulaminem

Polityka prywatności

Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informację o RODO i naszą  politykę prywatności