Środa, Maj 27, 2020
TechnologiaWydruki proofingowe

Wydruki proofingowe

Próba koloru – kolorowa, specjalnie wykonana odbitka (lub specjalistyczny wydruk)
będąca dla drukarza maksymalnie zbliżonym obrazem tego, co powinien osiągnąć
na maszynie drukarskiej pod względem wierności barw. Służy drukarzowi jako
wzorzec do odpowiedniego ustawienia (regulacji) maszyny drukarskiej.

EPSON 7800

Unikatowa technologia atramentów Epson UltraChrome K3 zapewnia najwyższą jakość drukowania w czerni i bieli oraz kolorze. Podczas gdy inne zestawy tuszów posiadają tylko jeden czarny tusz, drukarki wykorzystujące technologię Epson UltraChrome K3 posiadają trzy różne typy czarnych tuszów zapewniając niewiarygodną jakość obrazów. Duże prędkości drukowania, wiele obsługiwanych nośników sprawiają, że drukarka doskonale sprawdza się w dziedzinie profesjonalnego obrazowania.

Proof - próba koloru

Próba koloru – kolorowa, specjalnie wykonana odbitka (lub specjalistyczny wydruk) będąca dla drukarza maksymalnie zbliżonym obrazem tego, co powinien osiągnąć na maszynie drukarskiej pod względem wierności barw. Służy drukarzowi jako wzorzec do odpowiedniego ustawienia (regulacji) maszyny drukarskiej.

Certyfikacja wydruków

Co to jest certyfikacja wydruków proofingowych?  W skrócie można powiedzieć, że każdy wydruk proofingowy otrzymuje gwarancję jakości i zgodności z normą drukarską ISO 12647-2. W praktyce wygląda to tak, że do każdego wydruku dołączany jest pasek referencyjny, który jest mierzony spektofotometrycznie. Natomiast wyniki tego pomiaru widoczne są na dołączanym certyfikacie w formie naklejki.

Apogee i proof

RIP (Raster Image Processor), to w ogromnym skrócie oprogramowanie, które przetwarza informacje postscriptowe zawarte w pliku, rozbija je na kolory i generuje obraz 1-bitowy. Obraz ten następnie jest „przekazywany” do naświetlarki i przenoszony na formę drukową lub diapozytyw. W naszej firmie dysponujemy RIPem Apogee firmy AGFA.
logo_dmk

 

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek:
od 8.00 do 16.00
Adres:
Świętochowskiego 38
(wjazd od ul. Mickiewicza)
 
blank 20-467 Lublin
 
Telefon: (+48) 81 745-38-27
 
Telefon: (+48) 81 466-91-61
 
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dane do Faktury:

Adres:
DMK STUDIO
Maciejewska, Klonowski Sp.J.
Kraszewskiego 43
20-463 Lublin
NIP: 9461083454

Wypełnij zamówienie

Jeżeli masz wątpliwości skontaktuj się z nami
tel. 81 745-38-27, 81 745-38-26

Regulamin

Zanim się zalogujesz zapoznaj się
z naszym regulaminem

Polityka prywatności

Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informację o RODO i naszą  politykę prywatności